Gorąca kąpiel rozluźnia, ale może być także szkodliwa

Gorąca kąpiel rozluźnia, ale może być także szkodliwa

Gorąca kąpiel w wannie ma wielu miłośników. Nic tak nie relaksuje jak leżenie w wannie pełnej piany i pachnących olejków.  Pomaga to zapomnieć, chociaż na chwilę o problemach w pracy, rodzinie, czy narastającym stresie. Zima nie ma lepszego sposobu na rozgrzanie się.

Kąpiel w wannie wypełnionej gorącą wodą ma sporo zalet. Osoby, które mają w swojej łaziance jedynie kabinę prysznicową, często z utęsknieniem rozmyślają o takiej możliwości.  Wystarczy wejść do gorącej wody, położyć się, zamknąć oczy i znika całe napięcie. Rozluźniają się nasze mięśnie, znika napięciowy ból głowy. To także skuteczny i sprawdzony sposób na poprawienie krążenia, przyspieszenie przepływu limfy oraz pozbycie się toksyn.  Jest to również idealny wstęp do wieczornej pielęgnacji skóry.  Dzięki temu kosmetyki i zawarte w nich substancje lepiej się wchłaniają.  Warto także wspomnieć o tym, że kąpiel w gorącej wodzie, dzięki relaksacyjnemu działaniu ułatwia również zasypianie.

Niestety, jak w każdym przypadku są wyjątki.  Dlatego nie wszyscy powinni spędzać czas w gorącej wodzie, gdyż może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Mowa tutaj o osobach z cerą naczynkową.  W ich przypadku może dojść do pękania malutkich naczynek, które znajdują się zaraz pod skórą. Efektem czego będzie kolejna porcja, widocznych na skórze pajączków oraz rumień. Na ten temat pisze także strona https://qualitymagazyn.pl/

Gorącej kąpieli powinny także unikać osoby cierpiące na zaburzenia układu krążenia. W takich przypadkach może dojść do przyspieszenia akcji serca i obniżenia poziomu tlenu. Skutkiem tego mogą być nagłe zawroty głowy, a nawet omdlenia.