Mężczyzna spożywający alkohol na łódzkim placu okazuje się poszukiwanym przestępcą

Mężczyzna spożywający alkohol na łódzkim placu okazuje się poszukiwanym przestępcą

Policyjne działania dotyczące spożywania alkoholu w miejscu publicznym doprowadziły do ujęcia 67-letniego mężczyzny, który był poszukiwany przez sąd. Okazało się, że złapano go na gorącym uczynku, gdy pił piwo na Placu 11 Listopada w Łasku. Dyspozycja sądu wskazywała, że powinien trafić do więzienia na prawie cztery lata.

Wydarzenie miało miejsce w niedzielę 20 sierpnia 2023 roku. Dyżurny łaskiej jednostki Policji, podczas regularnego monitoringu miejskiego zauważył niecodzienne zdarzenie. Mężczyzna konsumował piwo na Placu 11 Listopada w Łasku, co jest wykroczeniem przeciwko publicznemu porządkowi.

W odpowiedzi na te nielegalne działania, dyżurny wysłał patrol interwencyjny na miejsce zdarzenia. Policjanci natrafili na mężczyznę w miejscu wskazanym przez dyżurnego i ujawnili, że faktycznie spożywa on alkohol. Następnie podjęli interwencję i poprosili o dokumenty tożsamości. Wówczas okazało się, że 67-latek, który jest mieszkańcem Łasku, był poszukiwany przez sąd za popełnione oszustwa.

Poszukiwany mężczyzna spędził resztę nocy w areszcie policyjnym. Następnego dnia, zgodnie z wydaniem sądu, został przeniesiony do zakładu karnego. Tam pozostanie przez następne prawie cztery lata. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym został dodatkowo ukarany mandatem karnym.