Tragiczne zderzenie dwóch samochodów ciężarowych na drodze ekspresowej S8 – śmierć 27-letniego kierowcy

Tragiczne zderzenie dwóch samochodów ciężarowych na drodze ekspresowej S8 – śmierć 27-letniego kierowcy

Wczoraj wieczorem, w trakcie godzin szczytu, na drodze ekspresowej S8 w okolicach Zduńskiej Woli doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Dwa samochody ciężarowe uległy poważnemu zderzeniu. Podczas tego tragicznego incydentu, jeden z kierowców – młody 27-letni mężczyzna – został ranny i wymagał natychmiastowej reanimacji na miejscu zdarzenia drogowego.

Mimo agresywnej walki o jego życie przez ratowników medycznych, 27-latek nie przeżył. Po długotrwałych usiłowaniach resuscytacji, został przetransportowany do najbliższego szpitala, ale niestety tam zmarł.

Strażacy, którzy byli pierwszymi służbami ratunkowymi na miejscu, skupili swoje wysiłki na stabilizacji sytuacji. Ich priorytetem było przede wszystkim zabezpieczenie miejsca kolizji, a następnie uwolnienie zakleszczonego w wyniku wypadku kierowcy. W tym celu wykorzystali specjalistyczne narzędzia hydrauliczne – relacjonuje oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli, Łukasz Aleksandrowicz.

Drugiemu kierowcy udało się samodzielnie wydostać z wraku swojego pojazdu. Po przeprowadzeniu badań medycznych na miejscu, pozostał pod opieką służb ratowniczych, nie wymagając hospitalizacji.