Czarna seria w łódzkich kamienicach

Czarna seria w łódzkich kamienicach

Czy możemy mówić o czarnej serii w łódzkich kamienicach? Zdarzenia, które miały miejsce  w ostatnim czasie, przez wiele osób są nazywane tym mianem.

W niedzielę 7 sierpnia doszło do zawalenia się dachu kamienicy, znajdujące się przy ulicy Głowackiego 8.  Na szczęście wewnątrz budynku nie znajdowali się wówczas ludzie.  W przeciwnym wypadku, moglibyśmy mieć do czynienia z o wiele bardziej tragicznymi skutkami.  Kamienica, o której mowa, należy do prywatnego właściciela, jednak zarządza nią Zarząd Lokali Miejskich.  Powiatowy inspektor Nadzoru budowlanego miasta Łodzi na skutek zawala się dachu kamienicy wydał ustną decyzję, zgodnie z którą budynek ma zostać rozebrany w trybie pilnym. Zgodnie z komunikatem wydanym przez miasto, firma rozbiórkowa jest przygotowana na przystąpienie do prac, które może rozpocząć natychmiast. Do określenia zakresu działań niezbędna jest jednak decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Łodzi. Na rozpoczęcie rozbiórki niecierpliwie czekają mieszkańcy sąsiedniej kamienicy, których trzeba było ewakuować z mieszkań.

Do kolejnego zdarzenia doszło już następnego dnia, tj. 8 sierpnia. Straż pożarna została poinformowana o zawaleniu się stropu kamienicy, znajdującej się na ulicy Świętego Jerzego w Łodzi.  W tym przypadku możemy mówić o zawaleniu się stropów w pustostanie.  Na miejsce zdarzenia oddelegowana została jednostka ratowniczo-gaśnicza oraz wyspecjalizowana grupa poszukiwawczo-ratownicza. Priorytetem było uzyskanie pewności, że wewnątrz budynku nie było nikogo. Poza zawaleniem się stropu odnotowano także zniszczenia w obrębie elewacji i elementów konstrukcyjnych.

Po więcej wiadomości z Łodzi warto zajrzeć na stronę https://twojalodz.pl/