Fundusze na transport ułatwią życie mieszkańcom województwa łódzkiego

Fundusze na transport ułatwią życie mieszkańcom województwa łódzkiego

Uruchomienie czterdziestej linii autobusowej w Łódzkiem udało się dzięki inicjatywie Samorządu Województwa Łódzkiego. Nie byłoby jednak możliwe bez wsparcia Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, które w 2022 roku wyniesie 17,5 mln złotych. Symboliczny czek został przekazany podczas konferencji, która miała miejsce w Krępie, na terenie powiatu poddębickiego. Wzięli w niej udział wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, a także marszałek województwa Grzegorz Schreiber.

Jak zauważył wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, po 1989 roku znacznie zmniejszyła się liczba połączeń komunikacyjnych w naszym kraju.  Mowa tutaj o połączeniach kolejowych oraz autobusowych. Miały na to wpływ zarówno aspekty polityczne jak i gospodarcze. Likwidacja linii komunikacyjnych wpłynęło znacznie na życie obywateli, utrudniając im dojazd do pracy i szkoły.  Od 2019 roku sytuacja uległa diametralnej zmianie. Środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych są wsparciem dla linii autobusowych uznawanych za nierentowne. Pozwala to na zapełnienie  tzw. białych plam komunikacyjnych i przywrócenie połączeń, które wcześniej zostały zlikwidowane. W bieżącym roku na  polski rząd  przeznaczy na ten cel ok. 44 mln zł. Z tej kwoty aż 17 mln ma otrzymać województwo łódzkie. Dzięki uruchomieniu nowej linii, mieszkańcy między innymi Krępy będą mogli dojechać do Sieradza, by następnie przesiąść się na pociąg do Łodzi, a to wszystko na jednym bilecie.

W budżecie na rok 2022 znalazły się nie tylko fundusze na przywrócenie linii komunikacyjnych, ale także na modernizację placówek pocztowych, czy posterunków policji.

Tymczasem o wzroście kosztów transportu informuje strona www.newsinfo.pl

Jeden komentarz o “Fundusze na transport ułatwią życie mieszkańcom województwa łódzkiego

Dodaj komentarz