Interwencja policji z Łasku pomogła zagubionej kobiecie

Interwencja policji z Łasku pomogła zagubionej kobiecie

Podczas rutynowych działań, funkcjonariusze łaskiej jednostki policyjnej udzielili pomocy starszej pani, która zgubiła drogę podczas zbierania grzybów. 82-letnia kobieta wyruszyła do lasu na grzybobranie, jednak straciła orientację w terenie i nie była pewna swojego położenia ani drogi powrotnej do domu.

Wydarzenie miało miejsce 7 września 2023 roku, kiedy to tuż przed godziną 18:00 dyżurny jednostki otrzymał powiadomienie. Informacja przekazana przez zgłaszającego wskazywała, że starsza pani wydaje się być zgubiona – porusza się z trudem, wspierając się na kijkach, nie jest w stanie określić swojego położenia i nie posiada przy sobie dokumentów.

Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili szczegóły sytuacji. Okazało się, że starsza pani wyszła na grzybobranie i zgubiła orientację, a po opuszczeniu lasu nie była pewna, gdzie się znajduje. Dzięki rozmowie z kobietą funkcjonariusze szybko ustalili jej dane osobowe oraz adres zamieszkania. Po tych czynnościach zdrową i nienaruszoną seniorkę przekazali pod opiekę rodziny.

Warto zwracać uwagę, że jeden telefon może mieć nieoceniony wpływ na losy ludzkiego życia. Ten konkretny przypadek pokazuje, jak ważna jest odpowiednia reakcja obywateli i szybka interwencja służb ratunkowych. Dzięki współpracy tych dwóch elementów, zagubiona kobieta bezpiecznie powróciła do swojej rodziny.