Jarmark świąteczny to już wspomnienie

Jarmark świąteczny to już wspomnienie

Aura przyczyniła się do stworzenia świątecznej atmosfery na łaskim rynku. Śnieg i mróz pozwoliły przybyłym na jarmark mieszkańcom, poczuć magiczny klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.  Całej rodziny zawitały na rynek, aby po rocznej przerwie, spędzić miło czas i zakupić podarunki dla najbliższych.

Świąteczne smakołyki

Na odwiedzających stoiska zlokalizowane na rynku, czekały nie lada smakołyki. Można było spróbować tradycyjnych świątecznych potraw takich jak barszcz z uszkami, pierogi, czy bigos. Miłośnicy słodkości mogli cieszyć podniebienie pysznymi i aromatycznymi cistami. Koła gospodyń zatroszczyły się o to , by nikt nie wrócił do domu z pustym żołądkiem.

Inne atrakcje

Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek złożył wszystkim przybyłym na jarmark i ich rodzinom najserdeczniejsze życzenia świąteczne, kładąc nacisk przede wszystkim na zdrowie. Całą imprezę otworzyły występy artystyczne chóru Canto Amici, Echo leśne i grupy młodzieży. Dzieci mogły spotkać się z elfami i św. Mikołajem. Do wspólnego zdjęcia i po cukierki ustawiła się spora kolejka miłośników bajkowych postaci i słodkości.

Sporą atrakcją była również loteria przygotowana przez strażaków, w której co godzinę można było wygrać czujkę tlenku węgla. Jarmark zakończył się występem Orkiestry Dętej Łaskiego Domu Kultury, która wprawiła wszystkich w prawdziwy, świąteczny nastój, grając utwory kojarzące się z Bożym Narodzeniem.