Komunikacyjna rewolucja: nowa linia autobusowa Zelów-Łask od 12 listopada 2023

Komunikacyjna rewolucja: nowa linia autobusowa Zelów-Łask od 12 listopada 2023

Przewoźnik Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) poinformował, że na swojej stronie internetowej udostępnił rozkład jazdy dla nowej linii autobusowej Zelów-Łask. Planowane jest, że pierwszy autobus wyruszy na trasę już 12 listopada bieżącego roku.

Zaplanowano na początek 14 par połączeń autobusowych dziennie, mających na celu ułatwić dojazd mieszkańcom z okolicznych miejscowości do stacji kolejowej w Łasku i powrót. Rozkład jazdy został starannie przemyślany i dopasowany do godzin odjazdów i przyjazdów pociągów ŁKA, co ma pozwolić pasażerom na sprawną i bezproblemową przesiadkę.

Co więcej, wszystkie te połączenia dostępne będą na podstawie jednego biletu, zgodnie z taryfą kolejową. Celem tych działań jest usprawnienie komunikacji i ułatwienie podróżowania do stolicy regionu, zwłaszcza dla mieszkańców miejscowości oddalonych od głównych stacji kolejowych. Przykładowo, student płacący za jednorazowy przejazd z Zelowa do Łodzi Kaliskiej ograniczy swoje wydatki do 8,92 zł, a miesięczny bilet na tej trasie będzie go kosztować 173,56 zł. Przejazd autobusem z Łasku do Zelowa to wydatek jedynie 3,58 zł.

Interesującą ofertą ŁKA jest również 33% zniżka, udzielana nauczycielom za pojedyncze przejazdy. Warto dodać, że taka ulga nie jest dostępna u innych przewoźników autobusowych.