Mikołaj w Widawie: bezpieczeństwo na drodze i słodkie upominki dla najmłodszych

Mikołaj w Widawie: bezpieczeństwo na drodze i słodkie upominki dla najmłodszych

Na początku grudnia, z okazji święta Mikołajek, zajazd policyjny z Komisariatu Policji w Widawie postanowił podarować mieszkańcom nieco więcej niż tylko bezpieczeństwo. Okazało się, że policjanci przygotowali dla mieszkańców drobne, ale praktyczne upominki – opaski odblaskowe, lampki rowerowe oraz słodkości. Ta inicjatywa, którą można określić jako „Policyjny Święty Mikołaj”, miała miejsce również w jednej ze szkół podstawowych w gminie Sędziejowice.

Ta akcja była nie tylko okazją do rozdania upominków, ale przede wszystkim do przypomnienia pieszym i rowerzystom o fundamentalnych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Jest to szczególnie istotne w sezonie jesienno-zimowym, kiedy statystyki wypadków są wyższe. Wszystko to było częścią szerszej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Daj się zauważyć! Noś odblaski!”.

W dniu 6 grudnia, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Widawie, wspierany przez oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Łasku, wyruszył na patrol z odblaskowym prezentami. Na terenach Widawy i Sędziejowic, dzielnicowi rozdawali praktyczne prezenty ze specjalnym naciskiem na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W ramach tej samej akcji, odwiedzili również Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Sędziejowicach.

Podczas spotkania z uczniami, policjanci byli wspierani przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Sędziejowic. Dzieci, które były zaskoczone i zachwycone wizytą, otrzymały słodkie upominki i elementy odblaskowe od dzielnicowego ubranego w strój Świętego Mikołaja.