Odkrycie nocnej aktywności dwóch młodych wandali podczas patrolu policyjnego w Łasku

Odkrycie nocnej aktywności dwóch młodych wandali podczas patrolu policyjnego w Łasku

W trakcie nocnej zmiany, funkcjonariusze z łaskiego Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego natknęli się na incydent z udziałem dwóch młodocianych, którzy przy użyciu czerwonej farby w sprayu, dekorowali mur miejskiej pływalni. Teraz za publiczne niszczenie mienia bez zgody właściciela obiektu, obaj nieletni będą musieli odpowiedzieć przed sądem dla nieletnich.

W niedzielne popołudnie 17 grudnia 2023 roku, o godzinie około 19:00, mundurowi z łaskiego Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego sprawdzali tereny w pobliżu miejskiego basenu w Łasku. Podczas tej rutynowej kontroli, natrafili na szokujący widok – dwoje młodzieńców pod osłoną nocy używało czerwonego sprayu do tworzenia graffiti na ścianie pływalni. Na dźwięk zbliżającego się radiowozu policyjnego, przerażeni nastolatkowie nerwowo wymieniali się puszką farby, nie potrafiąc ustalić, kto powinien ją trzymać podczas konfrontacji z funkcjonariuszami.

Przestępcami, przyłapanymi na gorącym uczynku okazały się dwie młode osoby – 16-letni chłopiec oraz jego o rok młodszy towarzysz, obaj będący mieszkańcami powiatu łaskiego. Za swoje nielegalne działania, będą teraz musieli stawić czoło konsekwencjom prawnym, które zdecyduje sąd dla nieletnich.