Działania policyjne w powiecie łaskim mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach

Działania policyjne w powiecie łaskim mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach

W dniu wczorajszym, na terenie powiatu łaskiego doszło do operacji policyjnej o nazwie „PRĘDKOŚĆ i NURD”. Te działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W akcji udział wzięli nie tylko policjanci z Łasku, ale również wsparcie zapewnili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z trzech innych miejscowości – Bełchatowa, Zduńskiej Woli i Pabianic. Wspólne starania czterech oddziałów skutkowały wykryciem 51 przypadków nieodpowiedzialnego zachowania się kierowców na drodze.

Odkąd rozpoczął się rok 2023, na drogach powiatu łaskiego życie straciło 9 osób w wyniku różnych wypadków, a liczba rannych przekroczyła 30. Nadmierna prędkość to najczęstsza przyczyna zdarzeń, a nie ustąpienie pierwszeństwa to kolejna. Dlatego głównym celem przeprowadzonej akcji było eliminowanie tych negatywnych zachowań – nieustającego przekraczania dozwolonej prędkości oraz ignorowania zasady pierwszeństwa, w tym również wobec pieszych. Policja skupiła się także na niebezpiecznych praktykach pieszych i rowerzystów – podatnych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z czterech komend dokonali kontroli łącznie 55 pojazdów. Przekroczenie dozwolonej prędkości było przyczyną aż 40 z tych kontroli. Pozostałych 15 wykroczeń obejmowało nieprzestrzeganie obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i prowadzenie pojazdu bez właściwego oświetlenia. Dodatkowo, policjantom udało się zatrzymać 3 dowody rejestracyjne za niestandardowy stan techniczny pojazdów. Wszyscy kierowcy, którzy naruszyli przepisy drogowe, zostali ukarani stosownie do przewidzianych sankcji prawnych.