Ogólnopolskie działania "Prędkość": 24 przekroczenia limitu prędkości na drogach powiatu łaskiego

Ogólnopolskie działania "Prędkość": 24 przekroczenia limitu prędkości na drogach powiatu łaskiego

W ostatni piątek, funkcjonariusze policji z różnych zakątków naszego kraju, w tym patrolujący drogi w Łasku, przystąpili do intensywnych kontroli prędkości. Efektem tych działań było wykrycie, na obszarze powiatu, łącznie 36 przypadków łamania prawa drogowego. Co warto podkreślić, aż 24 z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości.

Dzień piątkowy, 17 maja, był dniem specjalnych działań o kryptonimie „Prędkość”, realizowanych na terenie całego kraju. W ramach tych działań, stróże prawa z powiatu łaskiego zidentyfikowali ogółem 36 naruszeń zasad ruchu drogowego. Szczególnie niepokojącym jest fakt, że aż 24 z tych incydentów obejmowało przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Część osób, które zignorowały przepisy, stanowiły kobiety – dwie z nich znacznie przekroczyły dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje limit 50 km/h. Przyłapano je jadące odpowiednio z prędkością 115 km/h i 106 km/h. Jedna z nich, lat 39, poruszała się volvo, a druga, młodsza o 16 lat, jechała hyundaiem. Policjanci na miejscu zastosowali wobec tych osób odpowiednie sankcje przewidziane przez prawo.

Zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców: przestrzegajcie przepisów dotyczących prędkości! Zwłaszcza tam, gdzie regulacje i zdrowy rozsądek nakazują zachowanie szczególnej ostrożności.