Okradli seniorów na 500 tys. złotych

Okradli seniorów na 500 tys. złotych

Policji udało się zatrzymać 8 osób, które działając w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzały pieniądze od starszych osób. Według ustaleń można mówić o 500 tys. zł skradzionych seniorom przez oszustów.

 

 Zatrzymano zorganizowaną grupę przestępczą

Według ustaleń policji, przestępcy działający w zorganizowanej grupie przestępczej składającej się z 8 osób, wyłudzili od seniorów 500 tys. zł. Do ich zatrzymania doszło dzięki współpracy funkcjonariuszy i łódzkiej Prokuratury Okręgowej.  7 mężczyzn i jedna kobieta w wieku od 19 do 29 lat działali na terenie Łodzi, Kielc oraz Tomaszowa Mazowieckiego. Ich działalność przestępcza miała miejsce w okresie od października 2021 do stycznia 2022 roku.  Podczas jednego skoku oszuści zyskiwali nawet do kilkuset tysięcy złotych.  Liczba zarzucanych im przestępstw, które wykonywali w różnych konfiguracjach, rośnie z dnia na dzień. Możemy się zatem spodziewać coraz to nowych informacji w tej sprawie.

 

Sposób, w jaki okradano seniorów, był dokładnie przemyślany i opracowany. Poszczególne osoby odgrywały przypisane im role. Udawały kurierów lub pracowników poczty.  Kontaktowały się z seniorami w sprawie problemu doręczenia rzekomej przesyłki.  Następnym etapem oszustwa był telefon od fałszywego policjanta, który miał rozpracowywać grupę oszustów. Starsze osoby miały pomóc, przekazując pieniądze lub kartę bankomatową wraz z PIN-em fałszywemu funkcjonariuszowi.

Przestępstwa tego typu są na porządku dziennym. Dlatego bardzo ważne jest, aby ostrzegać starsze osoby przed podawaniem danych obcym osobom i dawaniem komukolwiek pieniędzy.