Skuteczne zmiękczacze wody

Skuteczne zmiękczacze wody

Twarda woda jest problemem, z którym zmagają się właściciele większości gospodarstw domowych w Polsce. Choć nie stanowi ona bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzkiego, niekorzystnie wpływa na stan sprzętów AGD, zbiorników wodnych oraz instalacji wodno-kanalizacyjnych. Wytrącający się z niej osad, tak zwany kamień kotłowy, może doprowadzić między innymi do szybszych awarii urządzeń i instalacji w domach. Montując jednak funkcjonalny zmiękczacz do wody, można pozbyć się tego problemu, a także wydłużyć żywotność urządzeń AGD. Jaki zmiękczacz kupić? Zachęcamy do lektury.

Co to jest zmiękczacz wody?

Centralne zmiękczacze wody montuje się na wejściu wody do budynku, tak, żeby przechodziła przez nie cała pobierana w domu woda. Na specjalnym złożu żywicznym w urządzeniu zatrzymywane są wszystkie związki magnezu i wapnia, czyli twardość wody – kamień kotłowy. Do domu płynie wówczas woda miękka, która nie tylko nie tworzy osadów, ale też nie podrażnia skóry i nie przesusza włosów, jak woda twarda. Co pewien czas stacja zmiękczająca oczyszcza złoże ze zgromadzonych związków twardości. Dzieje się w to w pełni automatycznie.

Wykorzystując zatem sprawdzone i polecane urządzenia, można skutecznie pozbyć się nadmiernej twardości wody. Jednymi z najlepszych sprzętów, dostępnych na rynku są zmiękczacze, które można nabyć w sklepie Technika Wody. Do najpopularniejszych modeli należą natomiast urządzenia od Water Technic oraz Hydro Plus. Zmiękczacze są funkcjonalne, nowoczesne i wydajne. Mają długi okres gwarancyjny, a także przystępną cenę.

Zmiękczacze Water Technic

Wysokojakościowe zmiękczacze wody Water Technic wyróżniają się bezawaryjną pracą, a także trwałością. Zastosowano w nich 4-cyklowy zawór sterujący typu up-flow z funkcją “suchego zbiornika”. Regeneracja typu up-flow (przeciwprądowa) oznacza nie tylko wyższa wydajność stacji, ale też mniejsze pobory wody i soli tabletkowej na każde czyszczenie złoża. Zmiękczacze Water Technic mają aż 10 lat pełnej gwarancji.

Zmiękczacze Water Technic Superior

Świetnie sprawdzają się również dwuelementowe oraz higieniczne zmiękczacze od Water Technic Superior. Urządzenia te są skuteczne oraz długowieczne. Zmiękczacze mają szczelną pokrywę, osłaniającą głowicę przed wilgocią oraz pyłem. Osoby, które zdecydują się na zakup tego zmiękczacza, otrzymują aż 12-letnią gwarancję.

Zmiękczacze Hydro Plus

Wartymi uwagi zmiękczaczami w sklepie Technika Wody są również urządzenia marki Hydro Plus. Można je nabyć w przystępnej cenie, pracują bezawaryjnie przez wiele lat, wyróżnia je bowiem wydłużony okres żywotności. W przypadku tych zmiękczaczy klient otrzymuje aż 7-letnią gwarancję.

Skuteczne zmiękczacze do wody, to urządzenia, które świetnie radzą sobie z neutralizacją nadmiaru jonów magnezu oraz wapnia. Niestety, twarda woda może doprowadzić do niechcianych awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej, a także sprzętów AGD. Szukając odpowiedniego zmiękczacza, warto zdecydować się na urządzenia dostępne w sklepie polskiego producenta filtrów i uzdatniaczy Technika Wody. Najlepszymi zmiękczaczami jest sprzęt marki Water Technic, która doceniana jest przez konsumentów z całej Polski, Water Technic Superior oraz Hydro Plus.