Sprawcy napadu na stację benzynową zatrzymani przez łaskich policjantów

Sprawcy napadu na stację benzynową zatrzymani przez łaskich policjantów
Police car lightbar close up against city street

Do 12 lat więzienia grozi sprawcom napadu na stację benzynową zlokalizowaną na terenie miasta łask.  Po zatrzymaniu przez miejscową policję trafili przed sąd, który zadecydował o ich trzymiesięcznym areszcie.

Początkiem tego miesiąca do dyżurnego policji  wpłynęło zgłoszenie  napadzie na znajdującą się w mieście stację benzynową.  Funkcjonariuszom udało się ustalić, że sprawcami byli trzej zamaskowani mężczyźnie, którzy wtargnęli na teren stacji paliw w momencie, gdy pracownica stacji wyszła już z budynku i chciała go zamknąć.  Przestępcy użyli przemocy wobec kobiety, bijąc ją  po twarzy. Chcąc wyłudzić od niej pieniądze, przytrzymali również brutalnie jej ręce. W stronę pracownicy stacji padły również groźby śmiertelne.  Mężczyźni uciekli po uruchomieniu się alarmu, które miało miejsce w chwili, gdy wepchnęli ofiarę do budynku stacji.  Podczas ucieczki udało im się jednak ukraść portfel oraz kasetkę, w której znajdował się bilon.  Oswobodzona pracownica stacji od razu zadzwoniła po policję.  Na miejscu zdarzenia pojawił się również prokurator rejonowy, który pokierował czynnościami mającymi na celu ustalenie tożsamości bandytów oraz ich schwytanie. O pomoc poproszono również kryminalnych z komendy policji w Łasku.

Po szczegółowym sprawdzeniu dostępnych informacji i przeprowadzeniu wywiadu oraz analizy zgromadzonych materiałów wytypowano osoby, które znalazły się na liście podejrzanych o dokonani napadu na stację benzynową.

W rezultacie czego udało się zatrzymać sprawców. Trójce mężczyzn w wieku od 22 do 39 lat postawiono zarzuty rozboju.  Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.  Wobec podejrzanych został zastosowany areszt, o co wnioskował prokurator.