Propozycje na nadchodzący weekend w okolicy

Propozycje na nadchodzący weekend w okolicy

Na ostatni weekend wakacji przygotowano wiele atrakcji kulturalnych. W związku, z czym mieszkańcy Łaska i okolic nie muszą się obawiać nudy.  W dniach 26-28. 08 można wziąć udział w poniższych wydarzeniach:

Dni Seniora w Zduńskiej Woli

W najbliższy weekend w Zduńskiej Woli można wziąć udział w Dniach Seniora, które potrwają trzy dni.  W ramach obchodów, zaplanowano występy, koncerty muzyczne, spotkania z ciekawymi osobami. Atrakcją będzie również piknik, który odbędzie się przed Ratuszem w Zduńskiej Woli.  W ramach wydarzenia, zostaną wystawione stoiska, będzie można skorzystać z darmowych badań oraz nieodpłatnych porad medycznych. Dni Seniora w Zduńskiej woli zakończy występ pochodzącego z regionu śpiewaka operowego Wiesława Bednarka. Koncert odbędzie się o godz. 17 w Ratuszu.

Sarmacka nuta w Zduńskiej Woli Karsznicach

Następną atrakcją, której można wziąć udział w najbliższy weekend, jest koncert pt. ” Na sarmacką nutę”. Występ odbędzie się 26 sierpnia, czyli w piątek, w karsznickiej filii Miejskiego Domu kultury o godz. 18:30.

Wielka Bitwa w Sędziejowicach

27 sierpnia będziemy obchodzić 159 rocznicę Bitwy pod Sędziejowicami.  Tradycyjnie jak co roku rozpoczną się oddaniem hołdu pamięci poległych w bitwie, które będzie miało miejsce pod pomnikiem znajdującym się w Parku im. Powstańców 1883 r. zlokalizowanym w centrum Sędziejowic. Będzie można również zobaczyć rekonstrukcję samej bitwy, która będzie miała miejsce przy dworku generała Łazanowa, znajdującym się na terenie Zespołu Szkół Rolniczych.  Jak poprzednio wydarzenie zostało przygotowane przez grupę Złoty Krzyż.  Obchody rocznice są w tym roku wspierane przez Stowarzyszenie Sędziejowice na Plus,  a także Społeczną Akademię Nauk w Zduńskiej Woli.