Więcej funkcjonariuszy na drogach podczas długiego weekendu – ostrzega policja

Więcej funkcjonariuszy na drogach podczas długiego weekendu – ostrzega policja

Policja informuje, że od środy 29 maja, z powodu nadchodzącego długiego weekendu, liczba funkcjonariuszy patrolujących drogi znacznie wzrośnie. Nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji poinformował PAP, że taki wzrost obecności policji na drogach potrwa do poniedziałku 3 czerwca. Przypomina, że głównym celem tych działań jest kontrola prędkości pojazdów.

Nadkomisarz Opas podkreślił, że długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała przyciąga więcej podróżnych na drogi w całej Polsce. Policja będzie w tym czasie skupiać swoje działania na zapewnieniu bezpieczeństwa przede wszystkim na głównych trasach, ale także tam, gdzie stwierdzono największe ryzyko wystąpienia zagrożenia.

„Policja będzie również dbała o płynność ruchu, a także będzie służyła pomocą wszystkim uczestnikom ruchu drogowego” – zaznaczył nadkomisarz. Ponadto, w miejscach o dużym natężeniu ruchu lub tam, gdzie tworzą się korki, policjanci będą osobiście kierować ruchem.

Opas ostrzega, że ze względu na to, że największym zagrożeniem na drogach jest przekraczanie dozwolonych prędkości, policjanci będą wykorzystywać zarówno ręczne radary, jak i radiowozy – zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane – wyposażone w wideorejestratory. Policja będzie także korzystać z dronów w walce z piratami drogowymi.