Zapotrzebowanie na rzemieślników w branży luksusowej: Firma LVMH planuje stworzyć 2,5 tys. miejsc pracy

Zapotrzebowanie na rzemieślników w branży luksusowej: Firma LVMH planuje stworzyć 2,5 tys. miejsc pracy

Obserwuje się rosnące zainteresowanie wyrobami luksusowymi, zwłaszcza tymi wykonywanymi ręcznie. Mając na uwadze ten trend, firmy specjalizujące się w produkcji takich dóbr borykają się z brakiem wykwalifikowanych rzemieślników. Jednym z tych przedsiębiorstw jest LVMH, posiadający marki takie jak Dior i Louis Vuitton. Właściciele koncernu postanowili odpowiedzieć na ten problem, zapowiadając utworzenie ponad 2,5 tys. miejsc pracy dla rzemieślników.

LVMH to gigant na rynku luksusowym, z siedzibą we Francji. Jest to jeden z największych na świecie producentów artykułów luksusowych, a sterem tej potęgi stoi Bernard Arnault – człowiek uznawany za najbogatszą osobę w Europie i drugą najbogatszą na całym globie, według indeksu Bloomberg Billionaires. W portfolio marki LVMH znajdują się tak prestiżowe nazwy jak Louis Vuitton, Dior, Givenchy, Marc Jacobs czy też Kenzo.

Włochy stanowią kluczowy punkt na mapie produkcyjnej LVMH. Angażowanie się w rozwój tego kraju jest dowodem na to, jak ważne są dla firmy ciągłe inwestycje. Do końca 2025 roku planuje ona zwiększyć liczbę zatrudnionych tam rzemieślników i innych specjalistów w dziedzinie rzemiosła o 2500 osób. Plany te zostały ogłoszone publicznie podczas wydarzenia „Show Me” odbywającego się we Florencji.