Widawski Jarmark Bożonarodzeniowy – niezapomniane święta w sercu Widawy

Widawski Jarmark Bożonarodzeniowy – niezapomniane święta w sercu Widawy

Po raz pierwszy w historii, centrum Widawy stało się miejscem jednego z najbardziej wyjątkowych wydarzeń – Widawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ponad 20 stoisk, które pojawiły się w parku miasta, oferowało nie tylko możliwość spróbowania unikalnych świątecznych przysmaków, ale także zakupienia dekoracji bożonarodzeniowych. Za przygotowanie tych smakołyków odpowiadały Koła Gospodyń Wiejskich z tutejszej gminy, które działały wspólnie z Sołectwami.

Z kolei o godzinie 13, wszyscy zebrani, zarówno dorośli jak i dzieci, mogli dołączyć do procesji dekorowania choinki pięknymi ozdobami. Na jarmarku prezentowały się różne instytucje społeczne, takie jak Społeczna Szkoła Podstawowa z Restarzewa oraz Zespół Szkół w Widawie. Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowie Widawskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Widawie, harcerze oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Widawa również zaprezentowały swoje wyroby.

Od momentu przekroczenia progu stoiska, goście mogli doświadczyć magicznej atmosfery świąt Bożego Narodzenia. To uczucie dodatkowo podkreślały kolędy, które wykonywały dzieci oraz lokalny zespół śpiewaczy Widawianie. Każdemu, kto brał udział w jarmarku, wręczono upominki jako wyraz wdzięczności.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie stoisk pełnych smacznych przysmaków i rękodzieła. Szczególne podziękowania kieruję do Pani Wicedyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Widawie – Anny Smolarek-Łągiewczyk oraz dyrektora tego samego ośrodka – Kamila Kudzina za ich nieocenioną pomoc w koordynacji tego wyjątkowego wydarzenia.