Zgubił telefon w Vendo Parku. Zwrócił mu go uczciwy znalazca

Zgubił telefon w Vendo Parku. Zwrócił mu go uczciwy znalazca

Gdy wychodził z galerii Vendo Park, dwudziestolatek sprawdził kieszenie, aby upewnić się, że ma w nich wszystkie swoje rzeczy. Niestety okazało się, że czegoś brakuje. Otóż nigdzie nie mógł znaleźć telefonu, który na co dzień nosi ze sobą w kieszeni. Udał się więc do ochrony a także do sklepów, w których tego dnia był, aby zapytać, czy ktoś go nie znalazł.

Niestety nikt z personelu nic nie wiedział na temat zguby, więc nie mógł mu pomóc. Młody mężczyzna obawiał się, że już więcej go nie odnajdzie, ale na wszelki wypadek zostawił swój numer telefonu, aby skontaktowano się z nim w przypadku znalezienia urządzenia.

Po dwóch dniach skontaktował się z nim mężczyzna, który powiedział, że znalazł ten telefon w sklepie odzieżowym między półkami. Znalazca okazał się uczciwy i bez większych problemów zwrócił urządzenie właścicielowi.

Co zrobić, gdy znajdziemy czyjąś własność?

Co powinniśmy zrobić, jeśli znajdziemy wartościowy przedmiot? Choć bardzo chcielibyśmy go zostawić dla siebie, to nie możemy tego zrobić. Musi on wrócić do właściciela, bo w przeciwnym wypadku dopuścimy się przywłaszczenia. Nie jest to to samo co kradzież, ale obie te czynności są nielegalne.