Działania drogówki w Pabianicach: kontrola odstępów między pojazdami na trasie S8

Działania drogówki w Pabianicach: kontrola odstępów między pojazdami na trasie S8

Na ekspresowej trasie S8, funkcjonariusze z drogówki z Pabianic przeprowadzili operację oznaczoną jako DBC (Distance Between Cars). Ich głównym zadaniem była kontrola poprawności zachowywania odpowiednich odległości między jadącymi pojazdami. Te specyficzne działania zostały przeprowadzone 30 października.

Patrol policyjny, który był rozmieszczony na wiadukcie na skrzyżowaniu Róża, wykorzystał urządzenie pracujące w reżimie DBC do przeprowadzenia pomiarów. Celem tej operacji było sprawdzenie, czy kierowcy utrzymują prawidłowy dystans od pojazdu jadącego przed nimi. W sytuacji wykrycia naruszenia tego wymogu, informacje były przekazywane do drugiego patrolu drogówki, który był ustawiony kilkaset metrów dalej.

Sierżant sztabowy Agnieszka Jachimek z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach objaśnia, że obowiązujący odstęp pomiędzy pojazdami jest określany w metrach i nie powinien być mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu wyrażoną w kilometrach na godzinę. Jednakże, ten przepis nie ma zastosowania podczas manewru wyprzedzania.