Triumf młodych strażaków: Gminne zawody sportowo – pożarnicze w Wodzieradach

Triumf młodych strażaków: Gminne zawody sportowo – pożarnicze w Wodzieradach

W niedzielę, 1 października 2023 roku, teren za Urzędem Gminy Wodzierady stał się areną rywalizacji młodych strażaków. Odbyły się tam gminne zawody sportowo – pożarnicze drużyn młodzieżowych oraz drużyny pożarniczej składającej się z dzieci. Do zmagań przystąpiły dwie drużyny MDP – jedna z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Chorzeszowie, druga z OSP w Kwiatkowicach. Ponadto, na starcie stanęła Dziecięca Drużyna Pożarnicza związana z OSP Wodzierady.

Zawodnicy musieli zmierzyć się z dwoma konkurencjami – rozwinięciem bojowym oraz biegiem sztafetowym. Okazało się, że największymi umiejętnościami mogą poszczycić się członkowie MDP z OSP Kwiatkowice, którzy zdobyli tytuł najlepszej drużyny. Szczególnie cieszyła nas obecność najmłodszych uczestników reprezentujących OSP Wodzierady, których start przyciągnął wielu entuzjastycznych obserwatorów.

Decyzje o wynikach zawodów podejmowała komisja sędziowska złożona z doświadczonych strażaków OSP. Członkiem, a zarazem głównym sędzią, był młodszy kapitan Jakub Kobylański reprezentujący Komendę Powiatową PSP w Łasku. Po zakończeniu zmagań sportowych, ogłosił on oficjalne wyniki.

Kolejnym punktem wydarzenia było przekazanie samochodu pożarniczego dla OSP Kwiatkowice od strony Komendy Powiatowej PSP w Łasku oraz wręczenie nagród uczestnikom gminnych zawodów MDP. Część uroczystości związana z tymi momentami rozpoczęła się o godzinie 14:00 i zgromadziła liczne grono zaproszonych gości oraz mieszkańców, którzy przybyli, aby wspólnie świętować sukcesy młodych strażaków.