Retmanat Hufca ZHP Pabianice zaprasza na kursy żeglarskie dla dzieci i młodzieży

Retmanat Hufca ZHP Pabianice zaprasza na kursy żeglarskie dla dzieci i młodzieży

„Wodniacy” z Retmanatu Hufca ZHP Pabianice organizują cykliczne szkolenia żeglarskie dla dzieci i młodzieży, które mają miejsce co dwa tygodnie na jachtach klasy Optymist. Do udziału w kursie zaproszone są dzieci już od piątego roku życia.

Spotkania odbywają się przy moście w Lewitynie o godzinie dziesiątej. Szkolenia będą prowadzone do końca czerwca, oczywiście pod warunkiem sprzyjającej pogody.

Biegłe w żeglarstwie instruktorki i instruktorzy zapewniają bezpieczeństwo podczas zajęć. Dzieci są pod ich stałą opieką, a instruktorzy poruszają się na pontonie asekuracyjnym wyposażonym w silnik. Każde dziecko zaopatrzone jest również w kamizelkę asekuracyjną.

Szkolenia zostały podzielone na dwie sesje. Pierwsza, dla grupy podstawowej, obejmującej dzieci w wieku 5-12 lat, rozpoczyna się o 10:00 i trwa do 12:00. Następnie od 12:00 do 14:00 prowadzone są zajęcia dla grupy zaawansowanej skierowane do młodzieży powyżej 12 lat. Przygotowanie sprzętu pływającego odbywa się w godzinach 9.30-10.00.

Organizatorzy sugerują zabranie ze sobą dodatkowego zestawu ubrań i bielizny na przebranie, ciepłego swetra, kurtki przeciwdeszczowej oraz czapki z daszkiem. Nie zapomnij również o butelce wody i zdrowej przekąsce. W okresie letnim niezbędny będzie krem z filtrem.