St. bryg. Jacek Witkowski powołany na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Łasku – ceremonia odbyła się 12 czerwca 2024 roku

St. bryg. Jacek Witkowski powołany na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Łasku – ceremonia odbyła się 12 czerwca 2024 roku

W dniu 12 czerwca 2024 r., w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Łasku, odbyło się uroczyste mianowanie st. bryg. Jacka Witkowskiego na pozycję komendanta powiatowego tej instytucji.

Rozpoczęcie uroczystości zaznaczył oficjalny meldunek składany przez st. bryg. Piotra Rudeckiego, który jest łódzkim Komendantem Wojewódzkim PSP, po czym nastąpiło wprowadzenie sztandaru Komendy Powiatowej PSP w Łasku. W tym momencie oficjalnie przywitano również wszystkich gości, którzy zostali zaproszeni na to wydarzenie.

Kolejnym krokiem podczas tej ceremonii było publiczne odczytanie dokumentu potwierdzającego mianowanie st. bryg. Jacka Witkowskiego na wysokie stanowisko komendanta powiatowego PSP w Łasku. Bezpośrednio po tym etapie, przemówienie wygłosił st. bryg. Piotr Rudecki, który szczegółowo opisał dotychczasową ścieżkę kariery st. bryg. Jacka Witkowskiego.

Po tych wydarzeniach, nowo mianowany komendant, st. bryg. Jacek Witkowski, oficjalnie przywitał się ze sztandarem Komendy Powiatowej PSP w Łasku i złożył meldunek o gotowości do podjęcia obowiązków związanych z nowym stanowiskiem. Cała uroczystość dobiegła końca po serii okolicznościowych przemówień.