Tragiczny wypadek w Zborowie pod Łaskiem – 71-letni mężczyzna nie przeżył, trzy osoby ranne

Tragiczny wypadek w Zborowie pod Łaskiem – 71-letni mężczyzna nie przeżył, trzy osoby ranne

Śmiertelne zdarzenie miało miejsce w lokalnej społeczności Zborów, nieopodal Łaska. Data nieszczęśliwego incydentu to 25 marca, poniedziałek. W wyniku kolizji dwóch pojazdów osobowych, jedna osoba straciła życie, a trzy inne doznały obrażeń. Do akcji ratunkowej wkroczyły wszystkie służby, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Na podstawie początkowych doniesień wiadomo, że do zderzenia doszło krótko po godzinie 9 rano, kiedy to dwa samochody miały ze sobą kolizję. Najbardziej dotkliwe skutki zderzenia odczuł 71-latek, który niestety nie przeżył mimo natychmiastowych starań ratowników. Świadkowie byli pierwszymi na miejscu, którzy udzielili pomocy poszkodowanym. Następnie na miejsce przybyli strażacy-ochotnicy oraz ekipa medyczna. Na miejscu lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak mimo wszelkich starań nie udało się uratować życia starszego mężczyzny.

Kolejne trzy osoby – 50-letnia kobieta, 35-letnia kobieta i 5-letnie dziecko – znalazły się pod opieką służb medycznych. Śledztwo w sprawie okoliczności i przyczyn zdarzenia prowadzi policja.

Natomiast za zabezpieczenie miejsca zdarzenia odpowiedzialni byli strażacy zarówno z jednostek ochotniczych, jak i zawodowi z łaskiego posterunku. Łącznie w działaniach brało udział dwudziestu ratowników. Normalny ruch na drodze został przywrócony około godziny 13.