Fajerwerki to już przeżytek

Fajerwerki to już przeżytek

Sylwester coraz bliżej. Wielu z nas planuje zabawę i powoli przygotowuje listę zakupów. Znajdą się na niej zapewne różna produkty potrzebne do przyrządzenia noworocznych smakołyków, szampan i …. fajerwerki.

Chociaż od dłuższego czasu tyle mówi się o zagrożeniu jakie stanowią dla zwierząt, zarówno dzikich jak i domowych, wiele osób nic sobie z tego nie robi.

Strach i zagubienie

Może gdybyśmy postarali się okazać więcej współczucia i wczuli się w sytuację zwierząt, starali się poczuć ich lęk przerażenie, odpuścilibyśmy sobie ten punkt programu. Dobra zabawa jest ważna, ale nie kosztem czyjegoś strachu, a nawet życia. Wiele psów po usłyszeniu wystrzałów fajerwerków zrywa się ze smyczy i gubi. Część z nich trafia do schroniska. Te które nie mają tyle szczęści giną pod kołami samochodów.

Znajdź alternatywę

Obecnie w sklepach można dostać wiele produktów, które uświetnią zabawę, nie stanowiąc zagrożenia dla nikogo. Jeśli koniecznie musisz witać Nowy Rok  podziwiając grę świateł na niebie, możesz zainwestować w lasery świetlne. Z ich pomocą można przygotować naprawdę wspaniałe widowisko. Zrobisz wrażenie na rodzinie i znajomych, a przy okazji dasz przykład szacunku dla zwierząt i środowiska. Mniej widowiskowe, ale urocze i tradycyjne zimne ognie również mogą uświetnić zabawę sylwestrową, nie stwarzając dla nikogo zagrożenia.

Pamiętaj, że masz prawo do dobrej zabawy i rozrywki. Jednak zabawa  kończy się w momencie, w którym zaczyna się strach i cierpienie innych istot. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.