Łask łaskawy dla turystów

Łask łaskawy dla turystów

Łask i okoliczne tereny są atrakcyjne dla miłośników przyrody i osób zmęczonych hałasem i tłokiem wielkomiejskich ulic. To miejsce idealne dla spacerowiczów, ale także dla wielbicieli jazdy konnej czy spływów kajakowych. Nie można się tu nudzić, choć amatorzy wielkomiejskich atrakcji mogą odczuć pewien niedosyt.

Dolina Grabi

Głównym elementem przyciągającym turystów w te rejony jest dolina rzeki Grabi, która razem z dopływami należy do Obszaru Chronionego krajobrazu. Warto wspomnieć, że Grabia jest uważana, za jedną z najczystszych rzek przepływających przez Polskę centralną.

Urokliwe łąki porośnięte bogatą roślinnością oraz piaszczysty brzeg z lasem sosnowym to nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na odwiedzających Dolinę Grabi. Oczy turystów będą cieszyć również meandry, starorzecza, małe zbiorniki wodne oraz lasy łęgowe.

Łaska Szwajcaria

Kolumna to najbardziej turystyczna dzielnica Łasku.  Wybierając się tam na spacer, napotkamy na drewniane wille w stylu szwajcarskim. Budynki z werandami, wybudowano z myślą o turystach w latach 30. XX wieku.

Architekt wykonujący projekt miejscowości Las-Kolumna, nawiązał do idei miast ogrodów Ebenzera Howarda. Podobne rozwiązania zastosowano na przykład w Podkowie Leśnej.

Dodatkowym plusem tego miejsca jest suchy las tworzący mikroklimat, oraz rzeka i plaża, będące idealnym miejscem do wypoczynku latem.

Okolica jest również chętnie odwiedzana przez grzybiarzy oraz wędkarzy, którzy nie narzekają na brak łupów.

Najczęstszymi gośćmi są mieszkańcy pobliskich Pabianic oraz Łodzi, którzy chętnie spędzają weekendy i wakacje na łonie przyrody. Las, rzeka i piękno przyrody pozwalają na ucieczkę od zgiełku miasta i regenerację.