Maksymilian – pierwszy pabianiczanin urodzony dzięki powiatowemu programowi wsparcia leczenia niepłodności

Maksymilian – pierwszy pabianiczanin urodzony dzięki powiatowemu programowi wsparcia leczenia niepłodności

Czerwiec 2020 roku przyniósł szczęśliwe wydarzenie w Powiecie Pabianickim. Maksymilian, mający teraz cztery latka, jako pierwszy maluch, mógł przyjść na świat dzięki finansowej pomocy jaką jego rodzice otrzymali od powiatu w ramach programu leczenia niepłodności.

Maksymilian, który swoje imię dziedziczy po dziadku, w tym roku będzie świętować swoje czwarte urodziny w czerwcu. Rodzina Maksymiliana była tak szczęśliwa z urodzenia syna, że odwiedziła Starostwo Powiatowe, kiedy chłopiec miał zaledwie dwa miesiące.

Krzysztof Habura, będący wtedy starostą pabianickim a obecnie posłem KO, opowiedział o spotkaniu z rodziną Maksymiliana: „Widziałem radość w ich oczach. To dla nas wielka satysfakcja, że mogliśmy się przyczynić do szczęścia tych ludzi.”

Historia rodziców Maksymiliana związana jest z dwoma procedurami in vitro. Pierwszą próbę finansowali sami, niestety bez powodzenia. Kiedy dowiedzieli się o powiatowym programie wsparcia leczenia niepłodności, postanowili spróbować ponownie. Po złożeniu wniosku w Starostwie, przeprowadzeniu badań i zakwalifikowaniu się do programu w 2019 roku, powiat pabianicki dofinansował zabieg kwotą 5 tysięcy złotych.

Jacek Wróblewski, obecny starosta, a wcześniej członek zarządu powiatu odpowiedzialny za realizację tego programu, z dumą podkreśla: „Udało się za pierwszym razem”.