Rezultaty wyborów do Parlamentu Europejskiego: Koalicja Obywatelska triumfuje na krajowym poziomie

Rezultaty wyborów do Parlamentu Europejskiego: Koalicja Obywatelska triumfuje na krajowym poziomie

Z najnowszych danych wynika, że Koalicja Obywatelska (KO) wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość (PiS) w wyborach do Parlamentu Europejskiego na szczeblu krajowym. Ponadto, w powiecie i mieście Pabianice, KO również znajdowała się na prowadzeniu. Niemniej jednak, to jest Trzecia Droga, której wyniki przyciągają najwięcej uwagi.

KO (37,06%) odniosła swoje pierwsze wielkie, samodzielne zwycięstwo nad PiS (36,16%) w ciągu ostatnich dziesięciu lat na poziomie ogólnopolskim. Mimo to, siła koalicyjna słabnie, a to wszystko za sprawą słabego wyniku osiągniętego przez Trzecią Drogę (6,91%).

Partia Szymona Hołowni nie poradziła sobie dobrze również w powiecie pabianickim. W poprzednich wyborach parlamentarnych, które odbyły się w październiku ubiegłego roku, 8 951 osób (12,73%) oddało swój głos na Trzecią Drogę. W porównaniu do tego, w ostatnich wyborach tylko 1 969 wyborców (4,68%) zdecydowało się poprzeć tę partię.

W przypadku Konfederacji, pomimo niższej frekwencji, udało jej się utrzymać stały elektorat i uzyskać lepszy procentowy wynik.